Вимагає мінімальну кількість вхідних даних і дає приблизний розрахунок
Вимагає розширену кількість вхідних даних (тепловтрати будівлі, товщина стяжки, товщина теплоізоляції підлоги і т.п.) і видає результат, який допоможе фахівцеві правильно підібрати систему опалення приміщення, а також її збалансувати.
Водяна тепла підлога стає все більш популярним способом облаштування сучасної та економічної системи опалення у квартирах і власних будинках. Однак, недолік практичного досвіду і знань про цей вид опалення викликає багато питань, що стосуються різних етапів проєктування та установки системи. Одним з таких важливих питань є розрахунок потужності водяного теплої підлоги.
Багато з власників житла сумніваються в тому, що теплої підлоги буде досить для комфортного опалення приміщення, адже відомо, що температура теплоносія в такій системі досить невисока. Щоб упевнитися в тому, що вашу квартиру або будинок можна обігріти за допомогою теплої підлоги, оптрібно провести нескладні обчислення.
Як і у випадку з будь-яким іншим видом опалення, спочатку необхідно розрахувати витрати тепла для приміщення. Вони залежать від матеріалу стін, кількості, розмірів і типу вікон, теплоізоляції стін, підлоги та стелі, а також інших факторів.
Існують методики, які дозволяють досить просто, хоча і приблизно, прорахувати необхідну для комфортного опалення потужність системи. Оптимальною формулою для цього така: Q = V * Pt * k / 860, де V - це обсяг приміщення, Pt - різниця зовнішньої температури повітря і температури в приміщенні, k - коефіцієнт розсіювання. За цією формулою можна розраховувати потужність для будь-яких приміщень незалежно від висоти стелі. Коефіцієнт розсіювання тепла залежить від рівня теплоізоляції будівлі. Для більшості розрахунків можна приймати середній показник 1.0 - 1.5..
Водяна тепла підлога є оптимальним видом теплої підлоги за вартістю одного кВт тепла, а отже, забезпечує найбільшу ефективність при найменших витратах. Потужність теплої підлоги залежить від наступних факторів:
Ступінь нагріву поверхні підлоги залежить від матеріалу, з якого зроблено покриття. Отже, для ефективного опалення краще використовувати матеріали з високою здатністю проводити тепло. Кращим з цієї точки зору кахель, гіршим - деревина і пластик. При кроці між трубами у 250 мм і з кахельною покриттям підлоги для підігріву повітря до 18 ° С досить буде витрат у 82 Вт на 1 кв.м. Якщо крок зменшити на 100 мм, тепловіддача значно зросте - вона складе 101 Вт, а з кроком в 100 мм - 117 Вт.
Існує універсальна формула, по якій можна розраховувати потужність теплої підлоги: P = 12.6 Вт / (t1-t2), де 12.6 Вт - це середнє значення теплового потоку, а t1 і t2 - температура підлоги й температура повітря в приміщенні. Треба зауважити, що за допомогою цієї формули розраховується максимальна необхідна потужність, яка насправді може бути необхідна кілька днів за всю зиму під час сильних морозів.