Підживлюючий клапан важкої серії. Арт. 249

Основні характеристики:

 • Країна виробник
  Італія
 • Бренд
  Icma
 • Матеріал
  Латунь
 • Розмір підключення
  1/2"
 • Гарантія, років
  2
 • Нарізь
  Внутрішня/зовнішня
 • Код виробника
  91249AD05
 • Максимальна робоча температура, °С
  90
 • Максимальний робочий тиск, бар
  6
 • Тип вироба
  Підживлювальний клапан
 • Тип підключення
  Різьба

Опис

Підживлюючий клапан посиленої серії з вбудованим замочним клапаном, зворотнім клапаном та фільтром. Підключення до манометру 1/4" . Максимальний тиск на вході - 20 бар. Тиск на виході регулюється від 1 до 6 бар. Фабричне налаштування тиску на виході - 1,5 бар. Максимальна робоча температура - 90°C.

Артикул Розмір Код
249 1/2" 91249AD05 1 50
Функція

Функція

Підживлюючі клапани потрібні для автоматичного підливання рідини в систему опалення або кондиціонування. Встановлюються на трубі подачі води, і після першого затоки системи повинні підтримувати на одному рівні значення тиску всередині системи, підливаючи в неї воду з водопроводу. Фабричне налаштування тиску - 1,5 бар, однак, за допомогою простих дій це значення можна змінити. Автоматичні підживлюючі клапани використовують в опалювальних системах з метою заповнення витрат рідини, що вийшли із системи через дегазаторы. Вода виходить у вигляді пари, змішаної з газами, що постійно утворюються всередині системи. Автоматичне заповнення системи витрат необхідне для уникнення корозії труб і нагрівачів.

Технічні характеристики

Технічні характеристики

МАТЕРІАЛИ
Корпус Латунь CW 617 N - UNI EN 12165
Патрубок, американка Латунь CW 617 N - UNI EN 12165
Діафрагма і внутрішні деталі Латунь CW N 614 - UNI EN 12164
Пружина Нержавіюча сталь
Прокладки Пероксидний EPDM каучук
ХАРАКТЕРИСТИКИ
Теплоносій Вода
Робоча температура 5/90°C
Макс. тиск на вході 10 bar
Діапазон налаштування на вході 1/6 bar
Фабричне налаштування на вході 1,5 bar
З'ЄДНАННЯ
Основне підключення 1/2"
Підключення манометра 1/4"
Конструктивні особливості

Конструктивні особливості

Підживлюючий клапан ICMA арт. 249 включає в одному корпусі функції та переваги 5 інструментів контролю:

 1. Редуктор тиску. В момент заповнення системи редуктор тиску забезпечує постійне надходження води з водопроводу до моменту досягнення встановлених значень тиску, після чого, надходження води автоматично перекриваєтся. У звичайних умовах роботи підтримує на одному рівні значення тиску на вході в клапан,і автоматично компенсує навіть незначні зміни, викликані викидом повітря через повітревідвідники, або зміною температури теплоносія в системі. Також можна змінити значення передбаченого на фабриці тиску за допомогою дій описаних у параграфі «Налаштування робочого тиску».
 2. Фільтр.
  Установка підживлюючого клапану завжди рекомендована на трубі подачі води, і як наслідок дуже важлива наявність фільтру на вході. Фільтр служить для затримання нерозчинних у воді частинок, що надійшли з водопроводу, покращує роботу як самого клапану, так й інших виробів, встановлених в системі, захищає їх деталі (прокладки, мембрани, затвори) від забруднень, які можуть призвести до виходу з ладу або непридатності.
 3. Зворотній клапан. Зворотній клапан потрібен для запобігання зворотнього струму води з системи у водопровід. Подібне може виникнути в разі несподіваного зниження тиску у водопроводі або при підвищенні тиску в системі, який виник, наприклад, через підвищення температури води.
 4. Перекриваючий клапан. Після заповнення системи, закривши перекриваючий кран, водопровід, відключається від системи, що дає змогу в разі поломки або протікання системи, перекрити подачу води з водопроводу в систему. Даная операція повинна проводитися тільки кваліфікованим персоналом, оскільки в майбутньому необхідний періодичний контроль за величиною тиску.
 5. Манометр.
  Необхідний для прямого і невідкладного контролю за тиском усередині системи. Манометр в комплекті має шкалу 0-6 Бар.
Принцип роботи

Принцип роботи

d1 1

Робота редуктору тиску здійснюється за допомогою латунної діафрагми з прокладкою всередині корпусу, яка безпосередньо з'єднана з затвором та піддається силі пружини. Тиск води всередині контуру створює тиск на діафрагму. Тиск на діафрагму піддається контрсилі пружини, яка в умовах стабільності підтримує затвор у положенні закритті. Коли тиск води в контурі слабшає, пружина розправляюється, і притискає діафрагму донизу, а затвор відкривається, що призводить до подачі води з водопроводу в систему. Вода буде подаватися до тих пір, доки тиск води в системі на діафрагмі не зрівняється з силою тиску пружини, що призведе затвор в закрите положення. Витрата води, яка проходить через клапан, пропорційна різниці тиску на вході і виході з клапана. Тиск пружини регулюється за допомогою верхнього ґвинта, що дозволяє налаштовувати потрібне значення тиску на вході в клапан і як наслідок всередині системи.

Габаритні розміри

Габаритні розміри

d1 1
КОД A B C D E F G H L M N
91249AD05 50 150 68 82 107 155 160 1/2" M 1/2" F CH.25 1/4"
Монтаж і схеми установки

Монтаж і схеми установки

d1 1

Підживлюючий клапан може встановлюватися в будь-якому положенні крім перевернутого щоб уникнути осідання забруднень на прокладках, затворі, що призведе до ускладнень в роботі пристрою. Важливо дотримуватися напряму потоку води, зазначеного стрілкою на корпусі. Рекомендована установка клапану всередині колодязів або технічних приміщень для запобігання обмерзання клапана. Завдяки маленьким габаритам клапан можна встановлювати в маленьких приміщеннях, але в будь-якому разі потрібно дотримувати правила і забезпечити швидкий доступ до клапану для ремонту, обслуговування і зчитування значень манометра.
Рекомендована установка перекриваючих кранів на вході і виході з клапану для його демонтажу в цілях обслуговування під час промивки або ремонту, без зливу системи. Для цього рекомендуємо встановити фітинг з 3-х частин перед клапаном, що дозволить демонтувати його, відкрутивши дві американки. Після заповнення системи необхідно промити фільтр. Для зниження часу на заповнення системи можна встановити клапан з байпасом, що дасть можливість заповнити на 2/3 систему, а решту можна заповнити за допомогою підживлюючого клапану, при цьому буде можливість випускати повітря з системи, і автоматично відновлювати тиск. ГІДРОУДАРИ: за необхідності встановлюють пристрої, що захищають компоненти системи підживлюючий клапан від гідроударів.

Налаштування

Налаштування робочого тиску

Для налаштування робочого тиску підживлюючого клапану необхідно виконати наступні дії:

 1. Закрийте перекриваючий вентиль перед входом у клапан.
 2. Відкрутіть сіру пластикову кришку вгорі клапану.
 3. За допомогою 8 мм шестигранного ключа повертайте ґвинт.
 4. Для збільшення тиску на вході в клапан, необхідно повертати ґвинт ЗА годинниковою стрілкою. Для зменшення тиску, ґвинт потрібно відкручувати ПРОТИ годинникової стрілки.
 5. Перевірте значення тиску на манометрі.
 6. Після закінчення налаштування закрутіть сіру кришку на попереднє місце.
 7. Відкрийте перекриваючі вентилі, і переконайтеся, що тиск на вході в клапан (тобто всередині системи) досягає потрібного значення.
d1 1

Арт. 249 фабрично налаштований на 1,5 bar. Діапазон регулювання підживлюючого клапану ICMA арт. 249: від 1 до 6 bar

Ремонт

Ремонт

Для підтримання підживлюючого клапану в оптимальному робочому стані необхідно періодично промивати фільтр. Частота промивання фільтра залежить від жорсткості та чистоти водопровідної води.

Огляд системи з метою оцінки її робочого стану повинен в обов'язковому порядку проводитися кваліфікованим персоналом з ліцензією на проведення подібних робіт. До початку будь-яких робіт необхідно переконатися, що система відключена.

Безпека

Безпека

Уважно прочитайте інструкцію з монтажу та запуску в роботу до початку робіт з виробом, щоб уникнути аварійних ситуацій і поломки системи, які виникають у разі некоректного використання виробу. Нагадуємо, що право на гарантійне обслуговування анулюється, в тому випадку, якщо виріб піддавався змінам без узгодження з заводом-виробником до і/або під час монтажу.

Умови роботи

Максимальні робочі значення ніколи не повинні перевищуватися. Безпека функціонування виробу забезпечується лише за умови дотримання загальних принципів роботи, і максимальних робочих значень описаних в даному паспорті.

Умови роботи

Огляд системи з метою оцінки її робочого стану повинен в обов'язковому порядку проводитися кваліфікованим персоналом, з ліцензією на проведення подібних робіт.

До початку будь-яких робіт, необхідно переконатися, що система відключена.

Супутні товари