Колектор для теплої підлоги

Сортувати:

Ціна за зростанням

Показати

16

У холодний період року комфорт і тепло в житлових будинках забезпечує опалення. В останнє час стає все популярнішим використання теплих підлог, ними часто доповнюють стандартний обігрів приміщень радіаторами. Колектор теплої підлоги - це один з основних вузлів в системі водяного статі, що підтримує задану терморегулятором температуру і забезпечує циркуляцію теплоносія по контурах.

Зважаючи на очевидну вигоду логічно розглядати тепла підлога в проектах планування обігріву будинки або квартири як в новобудовах, так і при реконструкції старих будівель, облаштування додаткових джерел тепла. Порівнюючи з енергоефективністю звичайного радіаторного опалення таке обладнання дає значну економію енергоресурсів, яка може досягати 50%.

При проєктуванні теплої підлоги необхідно також враховувати той факт, що він є низькотемпературним, тобто температура води в ньому не повинна перевищувати 30°С

Ось ще деякі аргументи, які можна привести на користь вибору водяних підлог:

  • тривалий експлуатаційний термін при дотриманні вимог до виконання монтажу
    і експлуатації;
  • явна економічна вигода, адже витрачені на обладнання кошти окупляться;
  • зручність використання, а також простота монтажу і запуску.

Для підключення обладнання досить володіти елементарними навичками подібних робіт. Не завжди теплою підлогою повністю доцільно замінити радіатори опалення. По перше, слід враховувати, що тепла підлога невідповідне рішення для сильно заставлених меблями або обладнанням приміщень.

Водяний з підігрівом стать не монтують під меблями, це знижує термін експлуатації, призводить до поломок: елементи теплотехнічної системи під ліжками, кріслами, шафами раніше терміну виходять з ладу. По-друге, це зайві витрати, оскільки під диваном, наприклад, буде тепло, але чи є в цьому сенс?

Конструкція розподільника для облаштування підлогового опалення

Розглянемо коротко як влаштований колектор. Він складається з відрізків труб, на яких розташовані патрубки для підключення окремих петель з теплонесущей рідиною. більшість контурів в свою чергу оснащено відсікають клапанами або кранами, і іншими сложноустроенная елементами для регулювання пуску і маршруту руху носіїв.

Колектори - розподільні пристрої для підігріву підлоги - розміщують в спеціальному компактному коллекторном шафі і закріплюють хомутами. Кількість виходів у даного пристрою передбачає підключення від 2 до 12 петель. Первинний теплоносій, надходить від високотемпературного котла і, пройшовши через колектор, направляється в необхідний вторинний канал, де підтримується задана температура. це виключає можливість опіків, дозволяє створити комфортні умови для ходіння по підлозі босоніж, сидіння, лежання, ігор дітей і домашніх тварин прямо на підлозі навіть суворою зимою.

Які крани встановлюють на виході? Наприклад, такі два типи: Відсікаючі - для повного перекриття подачі теплонесущего агента. Регулювальні - для контролю подачі та обсягу гарячої води в петлях.

Крім того, колектор передбачає підключення двох видів клапанів: повітряний і зливних. Зазвичай тут же або десь недалеко розміщують лічильники тепла, оскільки зручно, коли все датчики і контролюють пристрої знаходяться поруч. Колектори для теплої підлоги прийнято об'єднувати в блок, що складається з двох розподільників: подачі теплоносія і для зворотного ходу.

Як регулювати роботу колектора

Як відбувається регулювання підлогового обігріву в колекторі теплої підлоги? Вода від джерела теплопостачання, яка потрапляє у вхідний колектор, має температуру від 45 до 90 градусівЦельсія (макс 95°С). Теплонесущая рідина розподіляється в системі теплої підлоги, а також до трехпрохідних зонних вентилів з термоголовкою. Після вентиля надійшла від котла мережева вода перемішується зі зворотним, що йде з труб теплого водяного статі. Це відбувається в зворотному колекторі. І вже звідси рідина розподіляється у вхідний колектор (змішувальний) і потім потрапляє в систему теплої підлоги, і, крім того, частково перетікає в зворотний колектор опалювального обладнання. Коли в прямому розподіліть необхідна температура досягнута, зонний вентиль відсікає потік теплоносія в зворотній гребінку.

При цьому мережева вода йде в зворотний колектор, і далі вся система працює замкнуто, незалежно від джерела тепла. Як тільки відбувається зниження температури в подаючому розподільнику, так відразу знову відкривається трехпроходних вентиль і відбувається змішування рідини первинної і зворотного ходу. При цьому тепла підлога нагрівається і, отже, стає тепліше повітря в приміщенні. Налаштування витрати води (літрів в хвилину) через контур водяного статі виконується регулюванням витратоміра. При налаштуванні цього параметра необхідно орієнтуватися на проект опалення.

Деякі проектні рішення можуть передбачати установку змішувального насоса. Різні моделі колекторів водяного підлогового підігріву передбачають або ручну регулювання, або автоматичну. Зрозуміло, що ручне управління розраховане на закриття і відкриття вентилів вручну. Автоматика ж сама, без втручання людини, відрегулює роботу пристрою згідно із заданими параметрами.

Слід пам'ятати, що вручну регулювати роботу складної теплотехнічної схеми не завжди зручно, до того ж підійде такий метод тільки для найбільш простих схем прямого призначення. Якщо ж розподільний колектор задіяний буде в більш складній комбінованій схемі, де також присутні опалювальні радіатори, то купити треба регулюючий елемент з автоматикою. На колектор з автоматичним регулюванням ціна, природно, буде вище, ніж на пристрої з налаштуванням.

Як вибрати колектор для теплої підлоги

До вибору необхідно підійти з усією відповідальністю, незначних, другорядних деталей в таких питаннях не буває. Дешевий варіант може виявитися невдалим і програшним рішенням, оскільки найважливішим моментом є зовсім не ціна. Куди важливіше відповідність всіх технічних параметрів пристрою проекту підлогового обігріву, здатність забезпечити максимальну економію енергії в даній схемі взаємодії всіх частин інженерної мережі, повна комплектація необхідними пристроями. Якісний колектор для водяного статі в зборі - ось оптимальне рішення, що дозволяє провести монтаж правильно і в стислі терміни, забезпечити надійність і довговічність всієї системи.

На матеріал виготовлення розподільника також необхідно звернути пильну увагу. Для установки в приміщеннях невеликої площі, наприклад, у ванній кімнаті, на кухні, в коридорі невеликої квартири годиться базовий комплект з колектором із пластику. При такому максимально простому підході немає необхідності в високотемпературному теплоносії, тому такий колектор можна купити без побоювань за надійність пластика.

Інша справа, якщо проект передбачає поєднання декількох опалювальних напрямків, тут вже вкрай бажано використовувати комплектуючі, зроблені з латуні і нержавіючої сталі. Ручки вентилів виготовляють з ударостійкого полістиролу. Тепла підлога облаштовується на довгий-довгий час, тому до вибору комплектації слід підходити грунтовно, роблячи пріоритетними моментами високу якість, економічність, виконання в повному обсязі функціонального призначення, повну відповідність поставленим завданням. Перш ніж замовити і купити колектор для теплої підлоги, слід ретельно вивчити такі характеристики будівельного об'єкта:

його розміри;
передбачуваний на майбутнє температурний режим - робочий і в стані без нагрівання;
кількість кімнат і інших приміщень, де буде встановлено таке підлогове опалення;
довжину труб в контурах.
Доставка обладнання виконується по всій території України. Колектори для теплових комунікацій представлені широким рядом моделей. Детальний опис із зазначенням максимального робочого тиску, допустимої для вторинної петлі температури, міжосьової відстані та інших важливих технічних характеристик допоможе зробити правильний вибір.