Колектор для теплої підлоги

Сортувати:

Ціна за зростанням

Показати

16

У холодний період року комфорт і тепло в житлових будинках забезпечує опалення. В останнє
час стає все популярнішим використання теплих підлог, ними часто доповнюють
стандартний обігрів приміщень радіаторами. Колектор теплої підлоги (гребінка) — це один з
основних вузлів в системі водяного статі, що підтримує задану терморегулятором
температуру і забезпечує циркуляцію теплоносія по контурах.

Зважаючи на очевидну вигоди логічно розглядати тепла підлога в проектах планування обігріву
будинки або квартири як в новобудовах, так і при реконструкції старих будівель, облаштування
додаткових джерел тепла. При порівнянні з енергоефективністю звичайного
радіаторного опалення таке обладнання дає значну економію енергоресурсів,
яка може досягати 50%.

При проектуванні теплої підлоги необхідно також враховувати той факт, що він є
низькотемпературним, тобто температура води в ньому не повинна перевищувати 30 ° С
Ось ще деякі аргументи, які можна привести на користь вибору водяних підлог:

  1. тривалий експлуатаційний термін при дотриманні вимог до виконання монтажу
    і експлуатації;
  2. явна економічна вигода, адже витрачені на обладнання кошти окупляться;
  3. зручність використання, а також простота монтажу і запуску.

Для підключення обладнання досить володіти елементарними навичками подібних робіт.
Не завжди теплою підлогою повністю доцільно замінити радіатори опалення. По перше,
слід враховувати, що тепла підлога невідповідний рішення для сильно заставлених меблями
або обладнанням приміщень.

Водяний з підігрівом стать не монтують під меблями, цезнижує термін експлуатації, призводить до поломок: елементи теплотехнічної системи під ліжками, кріслами, шафами раніше терміну виходять з ладу. По-друге, це зайві витрати, оскільки під диваном, наприклад, буде тепло, але чи є в цьому сенс?

Конструкція розподільника для облаштування підлогового опалення

Розглянемо коротко як влаштований колектор. Він складається з відрізків труб, на яких розташовані патрубки для підключення окремих петель з теплонесущей рідиною. більшість контурів в свою чергу оснащено відсікають клапанами або кранами, і іншими сложноустроенная елементами для регулювання пуску і маршруту руху носіїв.

Колектори - розподільні пристрої для підігріву підлоги - розміщують в спеціальному компактному коллекторном шафі і закріплюють хомутами. Кількість виходів у даного пристрою передбачає підключення від 2 до 12 петель. Первинний теплоносій, надходить від високотемпературного котла і, пройшовши через колектор, направляється в необхідний вторинний канал, де підтримується задана температура. це виключає можливість опіків, дозволяє створити комфортні умови для ходіння по підлозі босоніж, сидіння, лежання, ігор дітей і домашніх тварин прямо на підлозі навіть суворою зимою.

Які крани встановлюють на виході? Наприклад, такі два типи: Відсікаючі - для повного перекриття подачі теплонесущего агента. Регулювальні - для контролю подачі та обсягу гарячої води в петлях.

Крім того, колектор передбачає підключення двох видів клапанів: повітряний і зливних. Зазвичай тут же або десь недалеко розміщують лічильники тепла, оскільки зручно, коли все датчики і контролюють пристрої знаходяться поруч. Колектори для теплої підлоги прийнято об'єднувати в блок, що складається з двох розподільників: подачі теплоносія і для зворотного ходу.

Як регулювати роботу колектора

Як відбувається регулювання підлогового обігріву в колекторі теплої підлоги? Вода від джерела теплопостачання, яка потрапляє у вхідний колектор, має температуру від 45 до 90 градусівЦельсія (макс 95°С). Теплонесущая рідина розподіляється в системі теплої підлоги, а також до трехпроходних зонним вентиля з термоголовкою. Після вентиля надійшла від котла мережева вода перемішується зі зворотним, що йде з труб теплого водяного статі. Це відбувається в зворотному колекторі. І вже звідси рідина розподіляється у вхідний колектор (змішувальний) і потім потрапляє в систему теплої підлоги, і, крім того, частково перетікає в зворотний колектор опалювального обладнання. Коли в прямому розподіліть необхідна температура досягнута, зонний вентиль відсікає потік теплоносія в зворотній гребінку.

При цьому мережева вода йде в зворотний колектор, і далі вся система працює замкнуто, незалежно від джерела тепла. Як тільки відбувається зниження температури в подаючому розподільнику, так відразу знову відкривається трехпроходних вентиль і відбувається змішування рідини первинної і зворотного ходу. При цьому тепла підлога нагрівається і, отже, стає тепліше повітря в приміщенні. Налаштування витрати води (літрів в хвилину) через контур водяного статі виконується регулюванням витратоміра. При налаштуванні цього параметра необхідно орієнтуватися на проект опалення.

Деякі проектні рішення можуть передбачати установку змішувального насоса. Різні моделі колекторів водяного підлогового підігріву передбачають або ручну регулювання, або автоматичну. Зрозуміло, що ручне управління розраховане на закриття і відкриття вентилів вручну. Автоматика ж сама, без втручання людини, відрегулює роботу пристрою згідно із заданими параметрами.

Слід пам'ятати, що вручну регулювати роботу складної теплотехнічної схеми не завжди зручно, до того ж підійде такий метод тільки для найбільш простих схем прямого призначення. Якщо ж розподільний колектор задіяний буде в більш складній комбінованій схемі, де також присутні опалювальні радіатори, то купити треба регулюючий елемент з автоматикою. На колектор з автоматичним регулюванням ціна, природно, буде вище, ніж на пристрої з налаштуванням.

Как выбрать коллектор для теплого пола

К выбору необходимо подойти со всей ответственностью, незначительных, второстепенных деталей в таких вопросах не бывает. Дешевый вариант может оказаться неудачным и проигрышным решением, поскольку самым важным моментом является вовсе не цена. Куда важнее соответствие всех технических параметров устройства проекту напольного обогрева, способность обеспечить максимальную экономию энергии в данной схеме взаимодействия всех частей инженерной сети, полная комплектация необходимыми устройствами. Качественный коллектор для водяного пола в сборе — вот оптимальное решение, позволяющее провести монтаж правильно и в сжатые сроки, обеспечить надежность и долговечность всей системы.

На материал изготовления распределителя также необходимо обратить пристальное внимание. Для установки в помещениях небольшой площади, к примеру, в ванной комнате, на кухне, в коридоре небольшой квартиры годится базовый комплект с коллектором из пластика. При таком максимально простом подходе нет необходимости в высокотемпературном теплоносителе, поэтому такой коллектор можно купить без опасений за надежность пластика.

Другое дело, если проект предусматривает совмещение нескольких отопительных направлений, здесь уже крайне желательно использовать комплектующие, сделанные из латуни и нержавейки. Ручки вентилей изготавливают из ударопрочного полистирола. Теплый пол обустраивается на долгое-долгое время, поэтому к выбору комплектации следует подходить обстоятельно, делая приоритетными моментами высокое качество, экономичность, выполнение в полном объеме функционального назначения, полное соответствие поставленным задачам. Прежде чем заказать и купить коллектор для теплого пола, следует тщательно изучить такие характеристики строительного объекта:

  • его размеры;
  • предполагаемый на будущее температурный режим — рабочий и в состоянии без нагрева;
  • количество комнат и других помещений, где будет установлено такое напольное отопление;
  • длину труб в контурах.

Доставка оборудования выполняется по всей территории Украины. Коллекторы для тепловых коммуникаций представлены широким рядом моделей. Подробное описание с указанием максимального рабочего давления, допустимой для вторичной петли температуры, межосевого расстояния и других важных технических характеристик поможет сделать правильный выбор.

После установки необходимо обязательно испытать собранную распределительную систему, гидравлически при заданных испытательных условиях. После этого можно запускать установку и наслаждаться теплом и уютом в жилище.

У цьому розділі офіційного електронного каталогу Icma Ви знайдете повний перелік Колектор для теплої підлоги