Гідравлічний роздільник (гидрострелка) дозволяє об'єднати в одній системі джерела теплопостачання та споживачі тепла з різними температурними і гідравлічними режимами, виключити їхній взаємний вплив в процесі експлуатації і забезпечити максимально ефективну роботу.
Гідравлічний роздільник необхідно встановлювати в системі якщо:
Витрата теплоносія з боку джерела тепла змінний:
Витрата теплоносія з боку споживача тепла змінний:
Модель гідравлічного роздільника.
Вибір моделі гідравлічного роздільник зводиться до визначення максимального витрати теплоносія, який може проходити через пристрій в різних режимах роботи системи з боку джерела і споживача тепла. Так, стрілка вибирається по каталогу в залежності від того, яка у вас буде потужність (кВт) і максимальний хід води (м3/год).
Визначаємо максимальний витрата теплоносія в контурах джерела і споживача тепла. Далі визначаємо необхідний режим роботи гідравлічного роздільника. Існує три режими роботи гідравлічного роздільника:
Режим №1:
Витрата з боку джерела дорівнює витраті з боку споживача. Цей режим роботи виникає, коли витрати з боку джерел і споживачів тепла рівні. Такий режим роботи не стійкий у часі і дуже швидко переходить в один з описаних далі при змінній витраті хоча б, з одного боку.Режим №2:
Витрата з боку джерела більше, ніж з боку споживача.
Цей режим характерний тим, що до джерела тепла повертається теплоносій з температурою вище, ніж приходить від споживача (за рахунок підмішування гарячого теплоносія з подаючого трубопроводу), а до споживача надходить теплоносій з максимальною температурою.
Вибір даного режиму роботи в якості розрахункового вважається оптимальним для основної частини систем теплопостачання!
При цьому витрата з боку джерела тепла має бути в 1,1 -1,3 рази більше, ніж витрата з боку споживача.
Режим №3:
Витрата з боку джерела менше, ніж з боку споживача. Цей режим характерний тим, що до джерела тепла повертається теплоносій з мінімальною температурою, а до споживача надходить теплоносій з температурою нижче, ніж виходить від джерела тепла (за рахунок підмішування охолодженого теплоносія із зворотного трубопроводу). Даний режим в якості розрахункового доцільно застосовувати в системах з конденсаційними котлами, т. к. такого котла для ефективної роботи необхідна мінімальна температура зворотного теплоносія. При цьому необхідно, щоб розрахункова температура в контурі споживача була менше, ніж максимальна температура на виході з котла.
Грамотна, економічна робота системи опалення цілком і повністю залежить від грамотного та правильного розподілу теплоносія по системі опалення, правильного вибору швидкості руху в гидрострелке. Якщо ви хочете створити в будинку комфортну температуру при мінімальних витратах на енергоносії, то найкращим рішенням буде обладнання із застосуванням гідравлічної стрілки.