Інструменти

Сортувати:

Ціна за зростанням

Показати

16

Для монтажу і обслуговування високотехнологічних інженерних комунікацій потрібен якісний інструмент. Арсенал сучасного кваліфікованого майстра - велика кількість різних пристроїв і пристосувань.

Хороший інструмент - якісний монтаж

При виконанні облаштування про топлення, водопроводу доводиться виконувати багато різних операцій: затягувати різьблення, обжимати прес-фітинги, гнути, різати труби, калібрувати, знімати фаску і ін. Природно, при наявності спеціалізованого інструменту монтаж проходить значно простіше і швидше, а якість виконаних з'єднань буде вищою. Особливо це помітно при виконанні таких масштабних проектів, як прокладка трубопроводів систем тепла підлога в різних приміщеннях великого будинку, установка змішаних систем опалення, протяжних магістралей ГХВС з безліччю точок розбору.

Також варто звернути увагу не тільки на інструмент, а й на вузькоспеціалізовані пристосування. Наприклад, при прокладці контурів теплої підлоги, магістралей ГХВС з поліетиленових труб буде гарною підмогою держатель для бобін з трубою від компанії ICMA. Італійський інструмент автоматично фіксує трубу на плоскій панелі також здатний помітно прискорити час виконання робіт.

Інструмент для металополімерних і труб із зшитого поліетилену

Є безліч інструментів, призначені для роботи з певним матеріалом. Наприклад, для металопластикових (PE-AL-PERT і подібних), а також труб із зшитого поліетилену це:

● спеціальні ножиці (труборіз);       

● обжимной прес;       

● калибратор;       

● вставки для кліщів різного діаметру та ін.       

Найпростішим обтискним пристосуванням для фіксації прес-фітингів на трубі є компактний ручний прес у вигляді кліщів. З його допомогою можна виконувати на на магістралях нероз'ємні з'єднання, ставлячи муфти, куточки, хрести. Таким чином легко зібрати будь-яку складну конфігурацію, виконати повороти, розгалуження, редукційні переходи. У комплекті з ручним пресом продаються трубні насадки різного калібру під різний діаметр фітингів і труби.

Ручний прес оснащений обжимной головкою з міцного металевого сплаву. Силу обтиску фітинга допомагають регулювати довгі телескопічні рукоятки. Вони кріпляться до голівки преса за допомогою шестерні.

Крім ручних бувають також гідравлічні та електричні преси. Гідравлічні преси на одній з ручок мають гідроциліндр. Він контактує з обжімочной головкою через вихідний шток. Останній входить в циліндр при зведенні ручок, що виникло тиск повідомляється голівці. Електричний інструмент оснащений електроприводом

У порівнянні з ручним варіантом, на електричний і гідравлічний преси для обтиску фітингів ціна вище. Для разових робіт їх використання нераціонально.

Вибирають інструмент, виходячи з масштабів майбутніх робіт, діаметра труб, що підлягають обтиску. Користуватися прес-кліщами просто, після невеликої практики швидкий і якісний обтиск прес-фітингів не викличе труднощів. Нерозбірні пресовані з'єднання дозволено, на відміну від різьбових, ховати в стяжку стіни.

Кращий сантехнічний інструмент виробляє італійська компанія Icma, хоча основна її спеціалізація - вироби для систем опалення. Особливою популярністю серед професійних сантехніків користуються прес-кліщі, а також кути, трійники, муфти ICMA. Купити вироби можна через інтернет, залишивши заявку на сайті або зателефонувавши за контактним телефоном.